середа, 13 листопада 2013 р.

Євросоюз дає Україні останній шанс

Місія Кокса та Кваснєвського дає останній шанс Києву прийняти всі необхідні євроінтеграційні закони до наступної сесії українського парламенту, яка відбудеться 19 листопада у вівторок, повідомив екс-президент Польщі.

"Сьогодні ми зустрічалися зі спікером Верховної Ради, лідерами Партії регіонів і лідерами опозиції, ми розуміємо, що в цей день було неможливо прийняти ці закони, які є необхідними для підписання асоціації України та Євросоюзу в кінці цього місяця. Ми очікуємо, що протягом останніх днів перед наступною сесією парламенту, яка буде 19 листопада, всі ці питання можуть бути вирішені так, щоб 19 числа було прийнято остаточне рішення парламенту. Оскільки це вже останній момент, в який можна зробити все, що необхідно", - заявив Кваснєвський.


вівторок, 12 листопада 2013 р.

Радник Путіна звинуватив Євросоюз у брехні

На думку  Глазьєва, прогнози єврочиновників викликають сміх.
                      
Країни Євросоюзу підтримують підписання асоціації для того, щоб ізолювати Україну від Росії. Про це під час конференції  "Углубление и расширение Евразийской интеграции", яка сьогодні проходить в Москві, заявив радник президента РФ Сергій Глазьєв.

Представник Кремля впевнений, що дискусія навколо європейського вибору України має ірраціональний характер з точки зору економіки. Україні, на думку Сергія Глазьєва, невигідна асоціація з ЄС, так як, за його словами, негативно вплине на торгівлю, дасть негативний ефект для економічної динаміки аж до 2020 року, що позначиться на інвестиційному кліматі, а також невигідна для сільського господарства, машинобудування, хімії, металургії та туризму України.

"Пан Фюле заявив, що участь України в угоді з ЄС забезпечить 7% зростання ВВП. У економістів це викликає сміх, але Фюле як чиновник, відповідальний за розширення ЄС, як випускник МДІМВ, кажучи таку нісенітницю, просто обманює Європейську комісію, Європейський парламент і українську громадськість. Не може ж він бути некомпетентним, ця брехня має певне політичне значення " , - сказав він.
Розширення за рахунок країн Східної Європи, упевнений Глазьєв, відбувається з політичних мотивів, щоб не дати після розвалу Радянського Союзу відновитися інтеграційним формам минулого.


Янукович призначить Медведчука прем'єром на вимогу Путіна, - Данилюк

Координатор громадянського руху "Спільна справа" Олександр Данилюк на своїй сторінці у мережі Facebook написав, що йому стало відомо від джерел Адміністрації президента, начебто Віктор Янукович погодився на вимогу російського президента Путіна призначити Віктора Медведчука  прем'єр-міністром України.

"Як повідомило джерело в АП, Янукович таки погодився на вимогу Путіна призначити Медведчука прем'єром. На пенсіонера Азарова, якому 17 грудня виповнюється 65 років, покладуть відповідальність за крах соціально-економічної політики України. Враховуючи той факт, що Янукович не з'являється на людях після повернення з Кремля, можна припустити, що на такий крок його примусили катуванням", - написав він.


понеділок, 11 листопада 2013 р.

"Нафтогаз" припинив імпорт російського газу

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" з п'ятниці, 8 листопада, повністю зупинила імпорт російського газу.

Про це повідомлюють оперативні дані російського Центрального диспетчерського управління ПЕК, пише "Інтерфакс".

Скорочення імпорту блакитного палива розпочалося на початку листопада цього року. Ще у жовтні "Нафтогаз" купував близько 104 млн куб. м газу на добу. З 6 листопада цей показник впав до 9 млн кубометрів на добу, а 8 числа імпорт припинився взагалі.

Нагадаємо, Україна ще досі не розрахувалася з російською стороною за поставки блакитного палива в серпні 2013 року. Кремль попередив, що у випадку несплати Україною боргу, з грудня прийдеться розплачуватися вже авансом.


Янукович здійснює тиск на Партію регіонів, - Єфремов

Лідер парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов в інтерв'ю "ЛІГАБізнесІнформ" повідомив, що Президент України Віктор Янукович здійснює "великий тиск" на народних депутатів ПР.

"На даний час здійснюється великий тиск на фракцію з боку президента, щоб ми підтримували євроінтеграційний напрямок. Але ми не така фракція - що нам кажуть, те ми і робимо. Ми не роботи. У нас всі питання обговорюються та дискутуються", - сказав Єфремов.


неділя, 10 листопада 2013 р.

Зрив асоціації з ЄС буде на совісті європейських політиків, - Азаров

Прем'єр-міністр України Микола Азаров у Донецьку на брифінгу для журналістів заявив, що саме європейські політики візьмуть на себе відповідальність, зрівнявши долю України з рішенням про долю екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Також глава уряду підкреслив, що влада робить усе для того, щоб Угода про асоціацію з ЄС була підписана.

"А хто все робить для підписання угоди? Все робить і Президент, і уряд для цього. Але я хочу ось що сказати - якщо хтось, це насамперед стосується європейських політиків, візьме сміливість поставити на ваги долю країни і дуже сумнівну вимогу щодо Тимошенко, то він візьме на себе велику відповідальність. І це буде не наша відповідальність, не наша!" - заявив Азаров.Україна повинна поквапитися з вирішенням справи Тимошенко, - представник Єврокомісії

Єврокомісія закликала Україну поквапитися з прийняттям євроінтеграційних законів у другому читанні та вирішити питання з екс-прем'єром Юлією Тимошенко, оскільки часу обмаль: 18 листопада ЄС прийме рішення щодо підписання Угоди про асоціацію з Україною.

"Ми вітаємо прийняття в першому читанні Верховною Радою законопроекту щодо реформування Генеральної Прокуратури - значний крок у реформуванні української судової системи, а також законопроекту про парламентські вибори. Цей прогрес зараз повинен бути укріплений якнайшвидшим прийняттям цих 2-х законів у другому читанні. У цьому контексті ми вітаємо скликання позачергової парламентської сесії у Верховній Раді в наступну середу", - заявив представник Єврокомісії Пітер Стано.

Крім того, Стано відзначив необхідність прийняття "рішучого кроку" для вирішення проблеми Ю. Тимошенко.

"Ми повністю підтримуємо триваючі зусилля місії Європейського парламенту Пета Кокса та Олександра Кваснєвського для досягнення цієї мети: Їх остаточна доповідь Європейському парламенту матиме вирішальне значення", - додав він.