субота, 9 листопада 2013 р.

Янукович терміново летить в Росію на переговори до Путіна

Прес-служба українського президента повідомляє, що сьогодні, 9 листопада, президент України Віктор Янукович здійснює робочий візит у Російську Федерацію, під час якого проведе зустріч з главою держави Володимиром Путіним.

"Обидві сторони обговорять питання торгово-економічних відносин України та Росії напередодні саміту "Східного партнерства", який відбудеться в кінці листопада у Вільнюсі", - інформує прес-служба.

Нагадаємо, у неділю, 27 листопада, Путін та Янукович зустрічались у Сочі, де обговорювали питання двосторонньої співпраці.


Азаров відмовився писати Всеукраїнський диктант національної єдності

Прес-секретар прем'єр-міністра України Віталій Лук'янченко повідомив, що 11 листопада Микола Азаров не буде писати Всеукраїнський диктант національного єдинства.

"У прем'єра Азарова в понеділок - дуже напружений робочий графік, який передбачає вирішення важливих питань", - сказав Лук'янченко.

Нагадаємо, 11 листопада, на українському радіо відбудеться Всеукраїнський диктант національної єдності.

Цього року диктант проведе доцент Київського університету ім. Б.Грінченка, автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко.

У прес-центрі Українського радіо диктант писатимуть: письменники Оксана Забужко, Любко Дереш, Іван Андрусяк та Марина Гримич, учасники групи "KOZAK SYSTEM" Іван Леньо та Володимир Шерстюк, лідер групи "Тік" Володимир Бронюк, а також співак, поет і композитор, Народний артист України Анатолій Матвійчук, співачка, Народна артистка України Оксана Білозір, заслужена артистка України Жанна Боднарук, телеведучий Юрій Макаров та директор музейного комплексу "Мистецький арсенал" Наталія Заболотна.


четвер, 7 листопада 2013 р.

Росія готує судовий позов проти України за недобір газу, - Єфремов

Лідер парламентської фракції Партії регіонів на брифінгу заявив, що РФ готує для подачі до Стокгольмського арбітражу судовий позов проти України у зв'язку з недобором газу і невиконанням контракту, підписаного в 2009 році прем'єр-міністром Юлією Тимошенко.

"За моєю інформацією, готується позов проти України до шведського суду. Я не знаю, відповідає це дійсності чи ні, але така інформація до нас надійшла. На $10 млрд щодо підписаного контракту Тимошенко з Російською Федерацією за той газ, який ми не добрали в Росії", - сказав Єфремов журналістам.

Єфремов підкреслив, що у цій ситуації є неправильним говорити про звільнення людини, яка підписувала цей кабальний контракт.

"А ми в цей час розглядаємо питання про те, що на комфортне лікування відправляємо ту людину, яка, по суті справи, стояла за прийняттям цього рішення", - зазначив Єфремов.середа, 6 листопада 2013 р.

РФ вирішила прийняти пропозицію Азарова

Росія все-таки погодилась розглянути питання про можливість приєднання України до окремих угод Митного союзу. Про це сьогодні в Києві заявив представник України в Євразійській економічній комісії Віктор Суслов.

"Особистий радник Президента Російської Федерації Сергій Глазьєв заявив, що Кремль готовий розглядати пропозиції України щодо приєднання до окремих угод МС. Це нове слово, оскільки досі на вищому рівні і на всіх переговорах, які були між прем'єрами і президентами України і Росії, ця можливість заперечувалася. Тому можна привітати українського прем'єра Азарова, який цю ідею давно і послідовно відстоював ", - сказав В.Суслов.

Говорячи про приєднання України до окремих угод МС, В.Суслов підкреслив, що для цього потрібно пройти ряд процедур.
Гурт "Океан Ельзи" оштрафували в Росії

У Саратові (Росія)  оштрафували музикантів українського гурту "Океан Ельзи" та організаторів їхнього концерту через порушення міграційного законодавства. Про це повідомляє Управління Федеральної міграційної служби Росії (УФМС) Саратовської області.

За даними відомства, співробітники міграційної служби 2 листопада провели позапланову перевірку в льодовому палаці спорту "Кристал", де проводився концерт групи «Океан Ельзи», до складу якої входять дев'ять громадян України.

"Під час перевірки було встановлено, що дозвільних документів на здійснення трудової діяльності на території РФ музиканти не мають і не оформляли. За результатами перевірки дев'ять громадян України, які входять до складу колективу, були притягнуті до адміністративної відповідальності та оштрафовані на 18 тисяч рублів", - йдеться в повідомленні.

Організаторів концерту в Саратові оштрафували на 225 тисяч рублів.


вівторок, 5 листопада 2013 р.

Google заговорить "азірівкою"

Віце-президент Google Україна Олексій Лопатнюк заявив, що вже у грудні цього року в сервісі Google Translate буде відкрита можливість перекладу будь-якої з вже існуючих 54 мов на український суржик і навпаки.

"Нас ніяк не лякає відсутність офіційного статусу чи будь-яких нормативно-правових актів, що регулюють цю мову, – цитує Лопатнюка газета “Голос України”, – Ми просто не маємо права ігнорувати рідну мову 30 мільйонів людей, більшість з яких є нашими користувачами. Всі пошукові та поштові сервіси теж будуть мати суржикомовну версію. А те, що в цій мові немає жодних правил, зробить програмну реалізацію набагато легшою".

Що стосується претендента, який озвучуватиме голосову версію перекладу, віце-президент Google легко натякнув:

“Це дуже високопосадовий український політик. Переговори ще тривають, тому я його прізвище сказати не можу. А от по-батькові – можу, він Янович".


Україна повинна розробити "план Б" - Литва

Сьогодні президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що Євросоюз не буде розробляти жодних запасних планів у разі, якщо підписання Угоди про асоціацію не відбудеться. Про це повинна думати сама Україна.

"Що стосується України та плану "Б". Я вважаю, що ми не повинні про це думати. Це українці повинні думати над цим планом", - сказала Грібаускайте, відповідаючи на запитання, чи є у ЄС інші варіанти розвитку відносин з Україною, якщо до саміту у Вільнюсі питання Юлії Тимошенко не буде вирішено і угода про асоціацію не буде підписана.

Нагадаємо, підписання Угоди про асоціацію планується на саміті Східного партнерства 28-29 листопада у Вільнюсі.


понеділок, 4 листопада 2013 р.

Жиріновський назвав Януковича зрадником

Лідер російської партії ЛДПР Володимир Жиріновський заявив, що він підтримує звільнення колишнього регіонала Ігоря Маркова. Жиріновський назвав Януковича зрадником підкресливши, що нинішній президент України іде туди, де солодший бутерброт. Також він додав, що Одеса завжди буде говорити російською, їй не потрібно силою нав'язувати українську мову.

"Це зрадницька роль Януковича: він йде туди, де йому більше пропонують і де солодший бутерброд. Йому наплювати на загальну єдність. Час пройде й він піде. І все одно у нас буде єдність. Все одно Одеса розмовлятиме російською, а якщо захочуть, то й українською, тільки силою нічого не нав’язати не можна. Тому добиватимемося його звільнення й добиватимемося, аби не було жодних утисків ні стосовно російської мови, ні стосовно тих депутатів чи партій, які орієнтуються на Росію. Підтримуватимемо: по дипломатичних каналах, морально, по лінії депутатів, у пропаганді, у пресі, по всіх напрямках", — коментує він ситуацію із арештом лідера "Родины".

неділя, 3 листопада 2013 р.

РФ внесла в "чорний список" Івано-Франківський м'ясокомбінат

Россільгоспнагляд розпочав пильну перевірку продукції Івано-Франківського м'ясокомбінату, повідомляє Вusiness.ua.

Причиною пильної уваги Россільгоспнагляду до продукції цього комбінату стало те, що він отримав різні номери в списках постачальників Білорусі та Росії.

За словами керівника Россільгоспнагляду Сергія Данкверта, і в російських, і в білоруських списках номер підприємства-постачальника повинен бути один.

"Будемо розбиратися з білоруськими колегами, чому цей м'ясокомбінат опинився в списках їх постачальників під іншим номером, такого бути не повинно. Правда зараз продукція Івано-Франківського м'ясокомбінату через виявлені порушення знаходиться у нас під посиленим контролем, якщо ми введемо обмеження на неї, комбінат може продовжити постачання за білоруським списком, де він значиться під іншим номером", - заявив голова Россільгоспнагляду.

Нагадаємо, Російська Федерація за різних причин заблокувала доступ продукції кількох українських підприємств на російський ринок, зокрема йдеться про кондитерські вироби (Roshen), сирі та м'ясі.